dietary app to count calories


Už vás nebaví pozerať sa na číslo na svojej váhe, ktoré sa neustále zvyšuje alebo chcete mať jednoducho zdravé telo? Potom by ste sa mali naučiť niekoľko zásad zdravého stravovania, ktoré vám nielenže pomôžu upraviť si hmotnosť, ale vám aj dodajú energiu, živiny a váš organizmus sa vám poďakuje. Možno nie hneď, no raz uvidíte, že ste sa rozhodli správne, keď ste si zvolili zdravý životný štýl.

Prvou zásadou sú raňajky.

Tie nesmú chýbať ani jeden deň, mali by obsahovať ovocie, zdravé sacharidy, ovsené vločky alebo tmavý chlieb. Dajte si k nim zelený čaj alebo kávu, pretože tie „zobudia“ metabolizmus a naštartujú ho do nového dňa. Nevynechávajte žiadne jedlo! To nie je žiadne riešenie, pretože neskôr si energiu doplníte omnoho nezdravšie www.ncbi.nlm.nih.gov. Mali by ste jedávať pravidelnejšie a v menších dávkach, pretože žalúdok si „neuvedomí“ ihneď, že je plný, ale až po približne dvadsiatich minútach. Dovtedy vy môžete bezhlavo jesť, no potom príde známy pocit prejedenia a ťažoby.

Pite veľké množstvo vody!

Mali by ste piť čistú, bezbublinkovú vodu. Nepite však až vtedy, keď ste smädný. Dajte si približne každú polhodinu šálku vody https://sk.wikipedia.org/wiki/Index_telesnej_hmotnosti. Nielenže tak naoko zaplníte žalúdok a budete menej jesť, ale navyše prečistíte obličky, dodáte telu potrebnú hydratáciu, čo sa prejaví aj v zdravej pleti. Jedzte dostatok ovocia, zeleniny a zdravých tukov! Medzi ne patria predovšetkým orechy, no nepreháňajte to s nimi. Za hrsť denne vám bohato stačí. Ku každému jedlu si pridajte paradajku, uhorku alebo rovno celý šalát. Zjete tak viac zdravého a menej škodlivého.

Zabudnite na tučné, vyprážané jedlá a sladkosti https://sk.wikipedia.org/wiki/Sacharid.

S nimi vaše stravovanie určite nebude nosiť prívlastok zdravé. Vyhýbajte sa fastfoodom a jedlám z konzerv. Varte si svoje jedlá, pri ktorých viete, čo do nich dávate. Používate olivový olej, čerstvú zeleninu, robte si ovocné šťavy, konzumujte nízkotučné potraviny a vo svojej kuchyni majte vždy chilli, kakao a škoricu. Nezabudnite, že posledné jedlo by nemalo byť neskôr ako tri hodiny pred spaním, nech váš žalúdok stihne vytráviť.

Rate this post