half naked man with abs on black background


Počas choroby som spontánne schudla šesť kíl, a tak som sa rozhodla , že vracajúci sa apetít a energiu využijem na zmenu. Síce ešte stále nejem tak ako pred chorobou (chvalabohu), ale na mňa sa kilá lepia aj zo vzduchu. Pri potulkách internetom som našla 30 – denný domáci cvičebný program nabitý jednoduchými cvičeniami a pridala sa aj Bibs, takže o to ľahšie sa mi toto rozhodnutie robilo. Neznášam totiž fitnes centrá, aerobik a celkovo kardio cvičenia ako beh a bicyklovanie. Pre mňa musí mať cvičenie účel a musí byť krátke, pravidelné, intenzívne. Oprášila som teda tenisky, vytiahla tepláky a tričko a pustila som sa s optimizmom do prvého cvičenia.

Tie jednoduché cvičenia sa ukázali byť náročnejšie ako som predpokladala sk.wikipedia.org. Pri druhej sérii som vážne zapochybovala, či docvičím všetky opakovania. Pri tretej som zaťala zuby a pri poslednej som už úplne uvoľnene a s naozajstnou chuťou cvičila. Prekonanie svojich pochybností bol jedinečný pocit a rovnako som cítila radosť, že som začala. Mojim cieľom je schudnúť 10 kíl a urobila som prvý krok ku realizácii svojho sna.

Moja kamarátka Aďka, ktorá je mojou motiváciu a inšpiráciou, ma naučila, že pre to, aby som vydržala, si musím pamätať, prečo to robím. Tu sú moje prečo cvičím:

Dva roky som sa nehýbala a moje svaly boli v niektorých miestach scvrknuté, v iných natiahnuté, mám zlé držanie tela.

Chýbajúca svalová hmota bude skôr či neskôr prekážkou ku mojej plnej mobilite sk.wikipedia.org. Chcem ostať mobilná (a teda slobodná) do vysokého veku.

Bolo by naivné sa domnievať, že ochorenia ako cukrovka alebo ochorenia srdca sa práve mne vyhnú. Cvičením minimalizujem riziko ochorenia v budúcnosti.

Štíhlejšia sa nielen budem cítiť lepšie, ale aj vyzerať lepšie. Hoci manželovi sa páči každé moje kilo, nemám moju optimálnu váhu a časom sa to bez cvičenia bude len zhoršovať.

Fyzická sila získaná cvičením sa mi hodí pri práci na záhrade a na chalupe, ale nielen tam https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3283822/pdf/dmj-36-13.pdf. Sila je dôležitá aj z celostného pohľadu – ako vo vnútri, tak navonok.

Prvý deň som teda odcvičila, a hoci to celé trvalo len okolo dvadsať minút, bola som zničená viac ako po hodine v posilovni. Na druhý deň ma čakala svalovka a – ďalšie kolo cvičenia. Prihláste sa k odberu noviniek na tomto blogu a sledujte, ako to (ne)vzdávame. Alebo ešte lepšie – pridajte sa k nám!

Rate this post