blonde woman training outdoors


Dlho som premýšľala čím začnem moju rubriku, či tým čo jem, alebo tým čo cvičím. Myslím ale, že  na začiatok je veĺmi doležité povedať ako a prečo som sa vobec dopracovala k tomu, že teraz začínam so zhadzovaním DRUHÝCH 35 kíl. Ako sa človek dopracuje k tomu, že má 70 kíl naviac?

Veľa ľudí si možno povie, ale veď to je jasné len si žrala a žrala a nehýbala si sa. Možno… alebo skôr určite, určite aj takto sa k morbídnej obezite (moje BMI dosiahlo hodnoty 44,19) veľa ľudí dopracovalo. Verte mi ale, že väčšinou je za tým omnoho viac.

Moje problémy z váhou začali v podstate hneď po mojom narodení. Narodila som sa ako 2600 g vážiace malé pokrútené škvŕňa, čo sa mamka bála okúpať aby ho nezlomila. A ako to už býva (poznáte to mamičky, že áno) nechcela som jesť už ako veľmi malinká. Pediatrička rodičom “poradila” aby do mňa jedlo proste pchali, aby ma jesť prinútili. No a čo by ste povedali? Podarilo sa!!! A tak som veľmi skoro jedla porcie ako dospelý človek a rodičia boli na mňa veľmi hrdí. Bohužial to ale od ranného veku prinieslo nechcené ovocie – nadváhu. A časom tá istá doktorka a mnoho ďalších začalo odporúčať redukciu mojej váhy. Niektorí z nich boli milí a tvrdili, nebojte veď ona z toho vyrastie…. A aj vyrástla a veľmi rýchlo… Už od školky som patrila k tým najvyšším deťom. Bohužial som ale nerástla len do výšky ale aj do šírky, čo veľmi skoro prinieslo problémy s kĺbami. A aj keď ma pohyb bavil (neskutočne rada som sa bicyklovala na rozkladacej zelenej Eske 🙂 ) veľmi skoro, okolo desiateho roku života prišli úrazy, každý rok vytknutý členok, voda v kolenách… A čo moji milí páni doktori? Zakázali mi cvičiť, zakázali mi lyžovať sa, korčulovať sa, behať …. a prikázali schudnúť 😀 Dobré že?

A tak prišli prvé pokusy s diétami. A vtedy som sa zoznámila s kamarátom jojo efektom. Myslím, že nie málo z vás ho pozná tiež https://sk.wikipedia.org/wiki/Vitari%C3%A1nstvo. Je to veľmi verný a oddaný priateľ že? Stojí pri Vás vo dne v noci a ak sa vám ho nachvíľu aj podarí zbaviť, postaví sa za roh a trpezlivo vyčkáva, lebo vie, že znova príde jeho čas a on vám zase bude mocť robiť spoločnosť.

Priatelia, vyskúšala som všetko možné od všelijakých polievok, nejedenia, prejedania sa, nejedenia po 17 – tej hodine, delenú stravu, vynechanie pečiva, vynechanie mäsa, váženie každého sústa, počítanie každej kalórie. A nemyslite si aj s cvičením som sem tam niečo vymyslela – kalanetika, plávanie, posilovanie.  Keď už som fakt začínala mať JOJA dosť a dostala som sa cez sto kilogramovú hranicu, opäť som sa rozhodla vyhľadať lekársku pomoc.

So slzami v očiach som pani doktorku prosila, aby ma poslala na podviaznie žalúdka, že už nevládzem ,že už som zúfalá. Ona mi na to povedla,že to nie je ešte také strašné, že na takéto operácie chodia ľudia s oveľa väčším problémom ako mám ja, že je to moc radikálne riešenie, a že najprv skúsime….. TABLETKY… Dnes, keď si na to spomeniem, chce sa mi plakať a smiať zároveň. Drahý pacient, máš problém? Super tu máš tabletku! Tak som si kúpila tabletky… po prvej som spala štyri hodiny, zobudila som sa o piatej ráno, plná energie a keby som  mala červeno-modrý obleček tak by som aj obletela zemeguľu…. Za mesiac som schudla 15 kíl https://sk.wikipedia.org/wiki/Kryolipol%C3%BDza! Bez diéty, jedla som čo som chcela, nemusela som cvičiť. No úplná paráda. Keď som ale tabletky dobrala a ja hlúpa som nekúpila ďalšie, behom asi šiestich mesiacov som pribrala 30 kíl.  Veľký come back kamráta JOJA bol na svete. Nebudem vás nudiť detailami, ale v následujúcich rokoch prišlo takých come backov niekoľko. Až  som sa dopracovala k 140 kilám.

A keď som jedného kráneho leta v roku 2012 skoro umrela na jednej z najľahších túr v o Vysokých Tatrách, ktorú vtedy  so mnou bez problémov absolovovla moja kamarátka v osmom mesiaci tehotenstva, povedla som si dosť. Pochopila som, že už mi ide o život a že ak si nepomôžem sama, tak mi nepomože nikto.

A tak začal moj život bez diét a s fitness a rozlúčila som sa kamarátom Jojom. Ja viem, že určitě niekde za rohom čaká, pripravený ponúknuť mi svoje široké ramená… Ja som ale medzičasom získala priateľov nových… A s tými vás postupne zoznámim 😉 Tak nezabudnite sledovať náš blog, nech vám nič neutečie.

Rate this post