female with athletic body posing after workout


Znova vám pri prechádzaní okolo trafiky padol pohľad na titulnú stranu časopisu, na ktorom hviezdilo dokonalé ženské telo bez najmenšej chybičky krásy? Nezúfajte, pretože v skutočnosti určite nevyzerá tak, ako na obálke. Za tým telom je čas strávený za počítačom, grafické úpravy a dokonalý retuš. Ak však aj napriek tomu túžite po tele, ktoré bude vyzerať skvele v nohaviciach, sukni, ale aj v plavkách, potom neváhajte a začnite so sebou niečo robiť!

Chcete držať diétu?

Ak chcete dosiahnuť svoju vysnívanú váhu a s ňou aj ideálne telo, budete musieť zabojovať a niečo pre to urobiť. Chcete držať diétu? To vo väčšine prípadoch nie je dobrou stratégiou, pretože sa budete len trápiť, nejaký čas si odopierať to, na čo máte chuť, možno pár kíl zhodíte, no potom sa vrhnete po jedle akoby ste už nikdy nemali jesť. Nielenže si nižšiu váhu neudržíte, ale tá vám ako bonus pridá ešte pár čísel navyše, aby ste si zapamätali, že telo nie je pokusný králik. Preto sa vyvarujte „zaručených“ diét a radšej prehodnoťte celý svoj životný štýl a stravovanie.

„Cvičenie je jeden krok dopredu, no zlá strava dva dozadu.“

Ak chcete schudnúť, nestačí vám len drieť v telocvični, pretože pohyb je len približne dvadsať percent z úspechu. Zapamätajte si jeden výrok: „Cvičenie je jeden krok dopredu, no zlá strava dva dozadu www.ncbi.nlm.nih.gov.“ Nech by ste boli v posilňovni aj celý deň, ale potom by ste si dali hranolky, fastfood a zapili to kolou, celé snaženie by bolo zbytočné. Snažte sa nedržať diétu, ale stravovať sa zdravo a schudnete, ani nebudete vedieť ako. Nahraďte niekoľko jedál dňa za zeleninové šaláty s grilovaným kuraťom, pite ovocné šťavy a vaše chuťové poháriky budú uspokojené až až.

Zdravé jedlá nemusia znamenať jesť nechutne. Naaranžujte si farebné jedlá (ovocné raňajky, zeleninové šaláty), experimentujte s nízkotučnými jogurtmi ako náhradami dresingov alebo si urobte vajíčka rôznych tvarov. Nejedzte vtedy, keď už vám žalúdok kričí o jedlo. Radšej zjedzte menej množstva, no viac porcií denne, akoby ste sa mali prejedať. Dobrým tipom je aj hrsť vlašských orechov alebo tekvicových jadierok. Budete mať pocit, že ich konzumujete dlho, no zjete ich pomerne málo. Veľa šťastia!

Rate this post